Komenti epik i Andi Bejtes: Nga minutazhi në fjalën e Blinken për ekipin kombëtar, duket se njeriu më i rëndësishën për Amerikën në Tiranë qenka Armando Duka

E Enjte, 15 February 2024 17:09

Analisti i njohur, Andi Bejtja, ka komentuar fjalimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, në takimin e tij me të rinjtë te Piramida, ku i pranishëm ishte edhe kryeminisri Rama.

Gjatë fjalës së tij disa minutëshe, Sekretari Blinken, pjesën më të madhe ia kushtoi kualifikimit të ekipit kombëtar të futbollit për në Euro2024, nga kjo ka marrë shkas anilisti Bejtja për të ironizuar se sipas kohës që shpenzoi në fjalën e tij Blinken, njeriu më i rëndësishëm për amerikanët në Shqipëri qenka Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

 

Postimi i Bejtes në Facebook:

 
 

Deri tani duke u nisur dhe nga minutazhi qe zuri ne fjalen e Sekretarit Blinken kualifikimi i Shqiperise ne Europian, duket qarte qe njeriu me i rendesishem per Amerikanet ne Tirane eshte Armand Duka....te shofim neqoftese nderrohet ŕadha pas konferences per shtyp....

Image

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...