Një raport i përvitshëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Klimën e Investimeve ofron informacion mbi mjedisin e të…
  Nga Beti Njuma:   Nuk e di në ç’rrethanë por nga paraardhësit tanë na ka mbërritur një shprehje: Budallain mbaje…
Nga Tritan Shehu: Ne lidhje me “Ligjin e Luftes” me Greqine:Une kam qene minister i jashtem dhe si i tille…
  SPAK-u njoftoi se kishte zbuluar një shumë prej gati 20 milionë eurosh të qarkulluar, të pastruar, të lëvizur nga…
  Teksa retorika politike brenda vendit po kërkon “tradhtarët” që po nxijnë turizmin duket se operacioni për të gjetur këta…
  Pasi Prokuroria e Tiranës shpalli moskompetencë, SPAK ka nisur hetimet për skandalin te Onkologjiku, ku mjekët nuk u jepnin…
  Opozita kërkoi në Kuvend një mocion me debat për fondet e bujqësisë, por Partia Socialiste e rrëzoi këtë kërkesë…
    Kryetari i opozitës, Sali Berisha i ka bërë thirrje sot Avokatit të Popullit të ndërmarrë me urgjencë një…
  Para bashkisë së Tiranës ka nisur në orën 11:00 të ditës së sotme, protesta e gjashtëmbëdhjetë e qytetarëve, të…
    As i nxehti ekstrem që ka kapluar vendin tonë nuk i ndali qytetarët që të protestojnë sërish përpara…
  Anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këllicci gjatë fjalës së tij në potesten qytetare tek bashkia e Tiranës, ka…
    Shefi i organizimit në PD, Klevis Balliu i cili ishte pjesë e protestës së radhës përpara bashkisë së…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...