Kreu i SPAK-ut, gjatë raportimit të djeshëm në Parlament u përpoq të minimizojë trafikun e kokainës, dërkohë që të…
  Kryetari i opozitës, Sali Berisha, denoncoi sot se si një nga zonat më të bukura në vend, po digjet…
  Gazeta e njohur austriake, Der Standard, shkruan në një reportazh të gjatë se fermerët shqiptarë janë ngritur në protestë…
  Këtë të martë në Gjykatën e Lartë në Dhomë Këshillimi, gjyqtarët Ilir Panda, Sandër Simoni e Sokol Binaj vendosin…
  Kryedemokrati Sali Berisha ka paralajmëruar se drejtësia e re është një rrezik jo vetëm për shqiptarët por edhe rajonin…
  Kreu i PD, Sali Berisha në fjalën e tij përpara protestuesve është shprehur se sistemi i drejtësisë në vendin…
  Autoritetet shqiptare pritet të përballen me kritika të forta në Komitetin e Trashëgimisë Botërore të UNESCOS që mbahet këtë…
  Gjatë seancës së ku raportuan në Parlament Prokurori i Përgjithshëm dhe kreu i SPAK, Altin Dumani, deputetët e opozitës…
Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, ka shpikur një lloj të vështirë krimi për t’u hetuar, duke justifikuar vonesat…
Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani ka raportuar sot në Kuvend raportin vjetor të institucionit që ai drejton, teksa…
  Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme, Olsian Çela ka qenë një prej prokurorëve që ka patur në dorë çështjen e…
Nga Tritan Shehu: Pyetjet per burgosjen politike te Berishes:—Mbi cilen baze Z.Berisha vazhdon te mbahet i izoluar? Kodi i procedures…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...