Mbyllet vila ku jetonin Harry dhe Meghan

Diel, 19 Janar 2020 09:22

Meghan dhe Harry u larguan nga familja mbretëore për të jetuar si të pavarur financiarisht në Kanada. Meghan ka udhëtuar më parë drejt këtij vendi për t’u kujdesur për të birin, vogëlushin Archie, ndërkohë që pret t’iu bashkohet dhe i shoqi.

Pas vendimit të dyshes, shtëpia e tyre, Frogmore Cottage, është në process mbylljeje dhe stafi është transferuar në detyra të tjera brenda pallatit mbretëror.

Frogmore Cottage ishte dhuratë nga Mbretëresha për Harry-n dhe Meghanin dhe ofronte një çerdhe për foshnjën dhe dhjetë dhoma gjumi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...