×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Janë miratuar rregullat teknike “për ashensorët, komponetët e sigurisë dhe përcaktimin e listës së standarteve të harmonizuara”.  Ky ndryshim është…
Rekomandimi për hapjen e negociatave për anëtarësimin  në Bashkimin Evropian është vlerësuar si një lajm i rëndësishëm për sipërmarrjen shqiptare…
Teksa kanë rritur investimet dhe kapacitetet e shfrytëzimit, bizneset e ndërtimit kanë thelluar pesimizmin në lidhje me ecurinë e çmimeve.…
Komisioni Evropian, në raportin e vitit 2018 për Shqipërinë, që shoqëron komunikimin për politikën e zgjerimit të Bashkimit Evropian i…
Përkundër uljes me rreth 5 pikë përqindjeje të kredive me probleme gjatë vitit 2017, serish Shqipëria vijon të ketë këtë…
Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka çuar në gjykatë Bashkinë e Tiranës, për  çështjen e ngritjes së çmimit të ujit.  KSHH…
Tirana është qyteti me më shumë borxhe të prapambetura në vite që kapin vlerën e 3.8 miliard lekë në detyrimin…
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka nisur kontrollet për serviset, varrezat e makinave dhe ato të transportit…
Nga 1 prilli, të gjithë bizneset me xhiro vjetore mbi 2 milionë lekë, janë përfshirë në skemën e TVSH-së, me…
Agjencia e Prokurimit Publik bëri me dije se në periudhën 1 janar-15 mars ka një rënie të numrit të procedurave…
Kumari është një nga industritë më të mëdha të ekonomisë shqiptare. Sipas autoritetit të mbikëqyrjes së lojërave të fatit aktualisht…
Monedha vendase është forcuar sot përkundrejt të gjitha monedhave kryesore të shportës. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...