Tradhëtari me njeriun e Millosheviçit, luftëtarët në Hagë

Hënë, 09 November 2020 13:17

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, së bashku me presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë, Edi Rama dhe Ana Bërnabiç, në prani të ministrave të Shëndetësisë të tre vendeve, do të zhvillojnë ditën e sotme një takim online.

Ajo që bie në sy nga njoftimi, është mungesa e Kosovës në këtë takim.

Kujtojmë që po sot politikanët e lartë të Kosovës Thaçi,Veseli,Krasniqi, janë në Hagë, ku do dalin sot para gjykatës, të akuzuar për krime lufte.

Kur ish-luftëtarët e UÇK kanë nevojë për mbështetje, kur të gjithë duhet te jemi në krah të Kosovës për të mos lejuar baltën e Beogradit ta bëjë pis, Edi Rama vazhdon të bëjë lojën e Serbisë.


Sjellja e tij ndaj Kosovës, eshte qartesisht antishqiptare.

 

Edi Rama ,miku i Vucicit të Millosheviçit,tradhëtari anti shqiptar që u përpoq deri në fund të shiste trojet e Kosovës , qe leviz me shalët e cdo tradhetie antishqiptare fillon e flet vetem kur tradhetia i duket se ben perpara dhe kenaqesine, qe luftetaret e UÇK po shkojne ne Hagë nuk e permban dot fare.Madje shume i lumtur qe paditen luftetaret e UĆK e shkojne ne Hage, qe Panolini i futur ne shalet e Beogradit keshtu se mund ta demtoje me kollaj Kosoven.

Modifikuar më Tuesday, 10 November 2020 08:51
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...