Nga Prof. Dr. Kastriot Islami – 1. Më së fundmi socialistët e vërtetë e të ndershëm duket e kanë…
  Sekretari Amerikan i Shtetit, Majk Pompeo ka reaguar pasi mori pjesë në Forumin e Ballkanit kundër Antizemitizmit, të organizuar…
  Nga Erion Dasho - 27/10/2020 Dje Kryeministri vrapoi të publikonte një video të nje studimi te prestigjozes “Lancet” mbi…
Nga Tritan Shehu Duhet pershendetur konfirmimi nga Senati i Amy Coney Barrett si antare e Gjykates Supreme te ShBA.Kjo zgjedhje…
  Nga Herion Mesi- Një urdi pisash dhe qensh mediatikë të paguar nga Edi Rama dhe qeveria, të cilët për…
  Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi në Çim Peka LIVE vendimin për të shkuar në Hagë për çështjen e ndarjes së…
  Partia Demokratike depozitoi sot në SPAK një padi për çështjen e inceneratorëve, duke e akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe…
  Presidenti Ilir Meta replikon me analistin Agron Gjekmarkaj, pas kritikave të këtij të fundit për dhënien e dekoratave, ku…
  AGRON GJEKMARKAJ Presidenti i Republikës është në të drejtën e tij legjitime të dekorojë figurat e rëndësishme të historisë…
  Prej disa ditësh mediat afër qeverisë po sulmojnë Presidentin e Republikës për dhënien e shtetësisë së shqiptarëve të Maqedonisë…
  Nga Andi Bushati – Vetëm një hall i madh mund ta detyronte kryeministrin e vendit të linte kolltukun në…
  “Vonesat në rezultatin e zgjedhjeve dhe rinumërimet mund të rezultojnë në protesta dhe përpjekje për të zaptuar zyrat e…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...