Edhe pse gjykata “u ble” dhe i dha vetëm arrest shtëpiak Tahirit, Prokuroria e Krimeve të Rënda kishte kërkuar arrest…
Kreu i PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj ishte shumë i ashpër me qeverinë gjatë takimit të fundit me bazën demokrate…
Me anë të një statusi në Facebook, deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar për sistemin e drejtësisë, duke vënë në…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili shprehet se Tahiri ka kërcënuar Ramën se edhe në…
Arresti i shtëpisë i  Tahirit, vendim politik i Edi Ramës! Kështu e ka quajtur Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha…
Petrit Vasili, Kryetari i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka thënë se vendimi që u mor sot për…
Kryetari i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar pak minuta më parë me anë të…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të gjykatës për Tahirin. Por “halli’ i Manjanit nuk është Tahiri,…
"Vendimi për Tahirin nuk komentohet dhe është histori e drejtësisë" kështu e ka komentuar kryeministri Edi Rama lënien në "arrest…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, e pati paralajmëruar para disa ditësh, se gjykata do të merrte një vendim qesharak për…
Ish-kryeministri  Sali Berisha ka reaguar për masën e dënimit që është marrë sot për Saimir Tahirin, që për ironi është…
Saimir Tahiri e ka pritur vendimin e gjykatës shumë pranë shtëpisë së tij.  Ai është i dyshuar për kryerje të…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...