Veliaj sfidon dyqanet e "Fast Food"-eve, të tjera kioska po mbijnë si kërpudha pas shiut

E mërkurë, 18 Prill 2018 19:39

“Pastroi” rrugët e kryeqytetit nga shitësit ambulantë me anë të Policisë Bashkiake dhe ngriti bizneset e “miqve” të tij, kjo është akuza që i është bërë që prej qershorit të vitit të kaluar kryetarit të bashkisë, Erion Veliaj.

Ndërkohë prej fillimit të këtij viti janë shtuar në masë kioskat në Tiranë, të cilat kanë zëvendësuar shitësit e vegjël ambulantë duke i hedhur në mes të katër rrugëve.

Një tjetër kjoskë ka mbirë si kërpullë pas shiut në një nga zonat më atraktive të kryeqytetit.

Ajo është vendosur në hyrje të “Parkur Rinia”. Nga fotoja shohim se kryebashkiaku Erion Veliaj ka vendosur që të hapë kioska me produkte ushqimore në sheshet kryesore të qytetit, duke sfiduar bizneset e shumë qytetarëve që kanë kioska të ngjashme apo dyqane të vogla.

Pas atyre kioskave ku shiten ujë, lëngje dhe disa produkte të tjera konsumi, të cilat Veliaj ia ka dhënë një kompanie private, së fundmi po monton edhe kioska me produkte ‘fast food’-i.

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 20:24
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...