×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Elbasan, ujërat e zeza bashkohen me të bardha/ Bashkia refuzon të përgjigjet

E mërkurë, 18 Prill 2018 21:30

Rreth 30 familje në Bradashesh të Elbasanit të cilët jetojnë në lagjen e njohur ndryshe “Uzina e 12-të” ankohen se ujërat e bardha janë bashkuar me të zezat, duke rrezikuar shfaqjen e ndonjë epidemie. 

Tashmë që temperaturat kanë nisur të rriten dhe para kemi stinën e verës rreziku është edhe më i madh në lagjen “Uzina e 12-të” në Bradashesh të Elbasanit. Situata paraqitet më problematike për familjet e kateve të para dhe ata që kanë shtëpi përdhese. Qytetarët theksojnë:

Për këtë problem i jemi drejtuar Njësisë Administrative dhe Bashkisë, por deri më tani nuk kemi marrë asnjë përgjigje pozitive.

Qytetarët e Elbasanit

Ndërkohë ashtu siç duket nga pamjet situata është serioze, ndërsa zona kundërmon erë të rëndë.

Pak më tutje gjendet zona e kantierit të prodhimit. Këtu kanalizimet e ujërave të zeza nuk ekzistojnë fare.

Qytetari i Elbasanit

Në lidhje me shqetësimin e banorëve, Report TV u interesua në ndërmarrjen e ujësjellës-kanalizimeve në bashkinë e Elbasanit, por ky institucion refuzon të jap përgjigjen.

Video

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...