Shyqyri Fafaj, babai i inspektorit të vrarë të martën në mëngjes në ambientet e Komisariatit të Fierit ku punonte, në…
Familjaret e 19-vjeçarit grek të vrarë më 18 mars nga 3 shqiptarë në lagjen Marussi te Athines, akuzojnë policinë se…
Policia ka arrestuar 24-vjeçarin dibran pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai ishte dënuar me 6 vite burg në Itali…
Pjesa më e madhe e punonjësve të policisë nuk i kanë dorëzuar 3 formularët e vettingut dhe po presin ditët…
Mediat italiane shuajnë të gjitha zërat për një bashkëpunim të mundshëm me autoritetet italiane, të 41-vjeçarit Nezer Seiti, i njohur…
Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur në qytetin e Shkodrës ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në…
Dyshohet se autorët e vrasjes së 19-vjeçarit grek në lagjen “Marousi” të jenë tre të rinj shqiptarë të moshës 23,…
Një punonjës policie në Fier vrau veten me pistoletën e punës brenda në ambientet e komisariatit. Nuk dihen shkaqet për…
Kur ka kaluar më shumë se një vit nga vrasja e ish-kryekomisarit Artan Cuku, është zbuluar emri i personit që…
Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë ditën e sotme në hyrje të rrugës “Myslym Shyri”, përballë Gjykatës së…
Nuk kanë ka të sosur droga nga Shqipëria që trafikohet drejt Greqisë apo vendeve të tjera. Një tjetër rast ka…
Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali, ku 4 shqiptarë kanë mbetur të plagosur. Mediat italiane…

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...