×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane për grabitjen e pronarit të një lokali në Itali. Ngjarja ka ndodhur…
Konfliktet me thika mes të rinjve në Durrës për arsye nga më banalet, nuk kanë të sosur edhe pse rastet…
Kapet banda e trafikut në Greqi, në pranga kanë rënë 5 shqiptarë. Aksioni në fjalë u zhvillua në qytetin e…
Ditën e sotme një shqiptar është ndaluar nga policia greke ndërsa ka tentuar të futet në shtetin helen. Policia e…
Një mjet tip “Nissan” është djegur ditën e sotme në Fier. Sipas të dhënave zyrtare, dyshohet se automjetit i është…
Para pak minutave ka ndodhur një aksident në rrugën për në aeroportin e Rinasit në Tiranë. Në aksident janë përfshirë…
Një ndodhi e rëndë ka tronditur Italinë ditën e djeshme ku një shqiptarë është zënë me fqinjin e tij, ku…
E kishin masakruar, goditur me çekiç në kokë dhe hedhur në liqen. Ky është fati i një 19-veçari shqiptar, trupi…
Rreth 121 kg marijuanë janë sekuestruar ditën e sotme nga policia greke në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u zhvillua në fshatin…
Është arrestuar nga policia e Beratit një person të cilit i është dhënë masa e dënimit “arrest me burg” nga…
Shpërthimi i një  bombule gazi është bërë shkak për rënien e zjarrit në një apartament në katin e pestë, në…
Tre të rinj janë plagosur me thikë në Lushnje nga një person rreth 35 vjeç, i cili është larguar nga…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...