×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Monedha e përbashkët evropiane ka humbur edhe sot pikë në tregun e brendshëm të këmbimit valutor. Duke iu referuar të…
Qeveria ka marrë vendimin dhe për matjen e taksës së pronës edhe për magazinat bujqësore dhe stallat e bagëtive. Në…
Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Evropë, por kjo nuk e ka penguar që…
Vodafone dhe Telecom Albania do të jenë të detyruar që të rikthejnë sërish ofertat 30 ditë të paketave celulare nga…
Janë vendosur tre urdhra bllokimi ndaj kompanisë, e cila po ndërton autostradën Tiranë-Elbasan. Shoqëria Copri-Aktor, e cila sipas kontratës po…
Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që…
Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Europë, por kjo nuk e ka penguar që…
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim njoftoi zyrtarisht plotësimin e kushteve nga pala shqiptare për bërjen efektive të Marrëveshjes së…
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një material studimor të përditësuar së fundmi, ka vënë në dukje se kontratat e Partneritetit…
Monedha e përbashkët evropiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Një euro është këmbyer sot në nivelin…
 Në tremujorin e parë të vitit 2018 importet janë rritur me 9,6 %, krahasuar me të njëjtin tremujor të 2017,…
Përpjekja për të parandaluar pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit, ka bërë që parlamenti Europian të  propozojë shtërngimin e…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...