Djali i parë i presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden u shpall fajtor për të gjitha akuzat në…
    Rreth 51% e votuesve e dhanë votën për Parlamentin e ri Europian. Forcat politike europiane po anojnë dukshëm…
    Bazuar në exit poll-et e para, harta e re e Europës që mund të vizatohej nga këto zgjedhje…
      Presidenti francez, Emmanuel Macron, e ka shpërndarë Parlamentin francez dhe ka shpallur zgjedhje të parakohshme, pas fitores…
      Dalja e ‘exit poll’-eve nga e gjithë Evropa ka krijuar tashmë një ide paraprake se si do…
      Eurodeputeti gjerman dhe udhëheqësi i Partisë Popullore Evropiane të qendrës së djathtë, Manfred Weber, tha se grupi…
      Partitë e djathta kanë dominuar edhe në Itali në zgjedhjet që u zhvilluan për Parlamentin Europian 2024.…
      Marine Le Pen, udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron…
    350 milionë qytetarë të BE-së do të mund të votojnë drejtpërdrejt për parlamentin e tyre nga e enjtja…
    "Sot në mëngjes ndihem më i sigurt se dje se Trump do të jetë presidenti i 47-të, thotë kreu i Brexit-it, Nigel Farage, dhe shumë gazeta europiane thonë…
    Ish-presidenti amerikan, Donald Trump reagoi pasi një juri në SHBA e shpalli atë fajtor për 34 akuza ndaj…
    Shpallja fatjor e Donald Trumpit për 34 vepra penale shënon fundit e procesit historik gjyqësor penal ndaj ish…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...