Një protesta e opozitës së bashkuar rreth koalicionit “Serbia kundër dhunës” është duke u zhvilluar para ndërtesës së Komisionit të…
    Gjermania, Franca, Holanda: partitë e ekstremit të djathtë dhe populiste të djathta sivjet kanë mundur ta rrisin ndjeshëm…
“Duhet të kujdesemi për të tjerët me dashamirësi”, kështu është shprehur Papa Françesku ndërsa ka uruar besimtarët për Krishtlindje. “Të…
Gjykata e Lartë e Kolorados vendosi të martën që emri i ish-presidentit amerikan Donald Trump nuk mund të jetë në…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, reagoi pas një vendimi të Gjykatës së Lartë të shtetit të Kolorados, për të mos lejuar…
Kryeministri Edi Rama mund të jetë munduar ta shesë te mediat e tij një takim rastësor me Elon Musk si…
Dënimi i Charles McGonigal, ish-agjentit të lartë të kundërzbulimit të FBI, është lajm kryesor në mediat amerikane dhe jo vetëm.…
Një gjykatë në Nju Jork pritet të japë vendimin sot për agjentin e diskredituar të FBI, Charles McGonigal, për atë…
Djali i presidentit amerikan, Hunter Biden, sfidoi publikisht Kongresin, duke mos marrë pjesë në një seancë të Komisionit të Mbikëqyrjes…
Republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve pritet të votojnë të mërkurën mbi rezolutën e tyre për të zyrtarizuar një hetim për…
  "Shqipëria ka një histori për emigracionin, Italia gjithashtu dhe kur vetë këto vende i trajtojnë emigrantët si numra dhe…
Danielle Waldman bëri vallëzimin e fundit të jetës së saj të re pak kohë para agimit të 7 tetorit. Menjëherë…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...