E padëgjuar/ Kredi me kolateral prona shtetërore, skandali i zbuluar në Plug

E Enjte, 30 November 2023 11:01

I ftuar në ‘Task Force’ në Syri Televizionh avokati Genc Gjokutaj ka komentuar se si Carlo Bollino u bë komshi me familjen Begeja në Tiranë.

Lidhur me skandalin e zbuluar në emisionin investigativ ‘Plug’ një rast të padëgjuar më parë, ku mereshin me kredi kolaterale prona shtetërore Gjokutaj u shpreh se këtu kemi të bëjmë me trajtime kriminale të pronës.  

Deklarata e tij: "Këtu nuk kemi dy standarde, kemi dy trajtime kriminale të pronarëve, trajtim kriminal i pronarit real dhe trajtim kriminal i pronës, e cila i jepet një pronari fiktiv. 

Këtu ka shkelje të ligjit të administrimit të territorit, këtu kemi shkelje të karakterit penal, kemi shkelje të kodit civil, pra këta nuk kanë ditur se çfarë kanë bërë. 

 
 

Nesër mund të shkosh edhe ti në bankë dhe të lesh një kolateral pallatin e kulturës por nuk e kënaq cilësinë e kolateralit ajo".

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...