Shehu: Z. Hasani kur Lavrov flet, qendron ne salle!!

E Enjte, 30 November 2023 20:20

Nga Tritan Shehu:


Z. Hasani kur Lavrov flet, qendron ne salle!!
Gafe e rende politike e pa pergjegjeshmerie kjo, ne Samitin e OSBE, Shkup, e Ministrit tone te Jashtem!
Edhe kur Lavrov akuzonte nderhyrjen e NATO ne Kosove e Pavaresine e saj, si shkakun e “shkaterrimit” te OSBE, Ministri i yne nuk levizi nga vendi i tij.
Ai i pari duhej te largohej ne shenje proteste!
Dhe kete duhej ta bente publike me nje prononcim te qarte.
Ndersa akoma vazhdon te heshte….
Nderkaq Ministra si i Polonise, Cekise, Rumanise, Bullgarise etj u larguan nga salla.
Publikisht kjo!
Blinken, Borrell, ministrat e vendeve Balltike, Greqise, Britanise, Ukraines etj e “lane bosh” qe heret ate Samit, sepse merrte pjese Lavrov.
Ndersa Ministri i yne i degjonte aty brenda akuzat per clirimin e Kosoves!
Dhe deri me tashti nuk ka bere asnje prononcim!
Ai nuk mund te heshte me tej, i duhet te skjaroje pozicionin e tij e te Qeverise perballe kesaj gafe te rende!
Ne fakt duhej te ipte doreheqjen!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…