‘Koha për të dalë në shesh', Balliu: Ja pse duhet t'i bashkoheni protestës nesër

Hënë, 19 February 2024 16:52
Koordinatori i Rajonit të Tiranës në PD, Klevis Balliu në një intervistë në Ora News foli për protestën e nesërme të opozitës.
 

Balliu u shpreh se është koha për të dalë në sheh dhe se pjesëmarrja pritet të jetë masive. 

 

Balliu: Presim një pjesëmarrje masive të qytetarëve. Pjesëmarrja do jetë masive pasi reagimi o qytetarëve ka qenë tejet pozitiv. Të gjitha janë të angazhuar për nja bashkim sa më të madh.

Qartazi çdo shqiptar e ka kuptuar se vendi ynë nuk mund të vazhdohet më në këtë mënyrë.

Nuk mund të vazhdojë më duke varfëruar një popull të tërë, që të mbushin xhepat disa pushtetarë të korruptuar si Rama Xhacka, Spiropali, Beqja, etj. Protesta do jëtë në orën 17:30, vendi do jetë në Bulevard.

Qytetarët do vijnë nga kudo dhe do marrin pjesë në protest. Do e shihni nesër se cili është programi i protestës.

Kjo do jetë një protestë që i hap rrugë një përballje me qeverinë e cila sot  ka shpopulluar vendin tonë.

Kjo është një protestë që hap siparin e një beteje ballore ndaj qeverisë dhe ndaj korrupsionit. Është arsyeja themelore pse sot qytetarët mbildhen në shesh.

Është fakti dhe nevoja për një ndryshim që paratë të mos shkojnë në xhepat e pushtetarëve por në xhepat e qytetarëve.

Kjo protestë ka filluar organizimin në momentin e thirrjes së kësaj protestë që ka qenë në 7 shkurt në mos gaboj.

Pra ka qenë në pak ditë. Fakti është se aksioni opozitar ka kohë që ka nisur.

E gjithë opozita është e përfshirë. Të gjithë qytetarët duhet të jenë nesër në protestë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...