×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një nga sfidat që qeveria e kryeministrit Edi Rama është duke kaluar në mandatin e saj të dytë në pushtet,…
Rekomandimi për çeljen e negociatave me BE, duket se i ka hapur shumë probleme kryemisntrit Edi Rama, përkundër se çfarë…
Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut. Mësohet  se sekretari i Partisë Demokratike, Arben Ristani…
Ish-ministri Saimir Taihiri gjatë realizimit të një lidhje telefonike live , në emisionin “360%” të Artur Zhejit, në Ora News…
Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin Rrëshen-Milot, ku një autobus është përplasu me një karrotrec. Siç bën…
Në mbledhjen e sotme, qeveria ka vendosur shkurtimin e 92 punonjësve nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë. Reduktim të numrit…
Deri më tani vetëm një përfaqësues i drejtësisë e ka kaluar me sukses Vettingun. Ajo është anëtarja e Gjykatës Kushtetuese…
Deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar ditën e sotme lidhur me falimentimin e kompanisë së karburantit “Gulf”. Duke sjellë…
Ish-mbrojtësi i skuadrës së Lincoln, Bradley Wood është dënuar me 6 vite pezullim për marrje kartonash me dashje për të…
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte ditën e sotme në Fier për të folur për policinë që ai po ndërton.…
Nuk kanë të mbaruar skandal e kësaj qeverie. Edhe pse është akuzuar nga opozita se ish-drejtori i Policisë së Shtetit,…
Kryetari i grupit parlamentar Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në “facebook”, ku shkruan se kryeminstri u…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...