I’m standing with you': Agnesa Vuthaj, pjesë e një projekti të veçantë në Hollywood

Tuesday, 21 Janar 2020 16:07

Sukseset e yjeve shqiptare në botë duket se nuk kanë të ndalur dhe këtë herë radha është për njërën nga femrat më të bukura në trojet shqiptare. Modelja e njohur nga Istogu, Agnesa Vuthaj, po vazhdon të jetë një prej emrave më të suksesshëm që tashmë ka kaluar edhe kufijtë.

Bukuroshja së fundmi u bë pjesë e një projekti ndërkombëtar, i cili veçse ka filluar të marrë vëmendje përmes tabloideve të huaja. Orë më parë, CNN transmetoi një intervistë të Valeria Altobelli, si ideatore e këtij organizimi që bëri bashkë bukuroshet ndër vite të “Miss World”.

Kënga e Diane Warren, “I’m Standing With You”, do të flas në shumë gjuhë, ndër to edhe shqip dhe për këtë është përzgjedhur modelja Vuthaj.

Ndërkohë që qëllimi i këtij projekti është tejet i veçantë, për të ngritur sa më shumë zërin për gratë në mbarë botën.  E lumtur për suksesin e arritur është edhe vet modelja, ndërsa ndau një shkrim me ndjekësit në rrjetet sociale, njofton Telegrafi.

“E lumtur të isha pjesë e një projekti kaq të veçantë. Versioni ndërkombëtar i këngës “I’m standing with u”, kënga e Diane Warren e nominuar për Oscar tashmë e kënduar në 6 gjuhë, folur në 15 dhe shkruar në 23. “Unë jam me ty është një projekt bamirësie që do përkrah gratë në gjithë botën”, ka shkruar mes të tjerash ajo.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...