×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka arritur në konkluzionin se gjatë vitit 2017, janë vjedhur 826 milionë euro, ku përfshihen…
Mëngjesin e së hënës lagjja “Kushtrimi” në qytetin e Vlorës është zgjuar në panik nga alarmi për një granatë dore.…
 Ndërkohë që Tirana dhe Kukësi ziejnë nga protestat, kryeministri vazhdon axhendën e vet. Ai,  me anë të një statusi në…
Ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili ka akuzuar Ramën…
2o qytetarë kuksianë të arrestuar nga policia në mënyrë të jashtëligjshme gjatë natës ndodhen në Tiranë. Për asnjë prej tyre…
Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një shtetas i ka dhënë fund jetës duke…
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka ironizuar institucionet shqiptare në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në 1 prill, që…
 Prej ditës së sotme, të gjithë shqiptarët , taksën për banesën do t'a paguajnë në bazë të vlerës dhe jo të sipërfaqes.  Vlera do të përcaktohet nga kadastra fiskale dhe jo nga çmimi me të cilën e kemi blerë banesën.  Kadastra është programi kompjuterik që përmban vlerën e pronave në çdo zonë në të gjithë Shqipërisë. Kështu, në bazë të zonave në të cilën ndodhet biznesi apo banesa juaj, do të përcaktohet vlera e taksës, pavarsisht nga sipërfaqja. Ligji ka hyrë në fuqi më 1 janar të këtij viti dhe do të aplikohet prej 1 prillit. Por, sa do paguajnë qytetarët?  Qytetarët do të paguajnë për banesat e tyre 0.05% të vlerës së pronës (që do përcaktohen nga kadastra), ndërsa për bizneset do të jetë 0.2 të vlerës, të ardhura të cilat do të shkojnë për pushtetin vendor. Nga 1 prilli, taksa e pronës do të mblidhet nëpërmjet faturës së energjisë elektrike. Tashmë prej…
Policia e Vlorës dhe ajo Kufitare kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme hashashi në Orikum. Sipas burimeve, mendohet se policia…
Policia e Kukësit ka ekzekutuar urdhër-ndalimet e Prokurorisë se Rrethit Gjyqesor Kukes për 23 shtetas.Policia e Kukësit ka ekzekutuar urdhër-ndalimet…
Edhe mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar protestën e zhvilluar sot në Kukës, për heqjen e tarifës së lëvizjes në Rrugën e…
Policia hesht për terrorin e RENEA-s mbi numrin e personave të arrestuar në Kukës. Jo zyrtarisht mësohet se janë shoqëruar…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...