Tirana është epiqendra/ Koronavirusi mbërrin edhe te Tatimet

E Enjte, 04 June 2020 13:15

Rastet e konfirmuara zyrtarisht me koronavirus në vend nuk po njohin ulje. Tirana është epiqendra e infeksioneve. Edhe sot, nga 13 raste të reja, 11 janë në Tiranë.

Mbi 68 përqind e rasteve aktive në Shqipëri janë në kryeqytet. Ndërkohë dihet se koronavirusi ka shpërthyer në Qendrën Spitalore Universitare dhe në dy qendra shëndetësore.

Më herët ka pasur raportime për shpërthime te drejtoria e policisë, ndërsa së fundmi ka të dhëna se edhe në drejtorinë e përgjithshme të tatimeve janë regjistruar raste me koronavirusin e ri.

Burime jozyrtare thonë se janë dy raste pozitive në Drejtorinë e Tatimeve.

Situata ka krijuar alarm jo vetëm në këtë drejtori, por edhe në ato të rretheve për shkak të kontakteve të vazhdueshme kohët e fundit.

Kjo situatë ka krijuar probleme edhe në ritmin e punës, ndërsa pritet që të vijnë konfirmimet për tamponët e marrë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...