Nga Armand Shkullaku:   Reagimi kryeministrit dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, në lidhje me korrupsionin e frikshëm në qeverisjen e…
Pas zvarritjes prej më shumë se një viti të zbatimit të vendimit për mandatin e deputetes Olta Xhaçka, kryetarja e…
Në prill të 2017-ës, kur nisi për herë të parë puna në inceneratorin e Elbasanit, qeveria mburrej se impianti do…
Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një deklaratë për mediat, deklaroi se situata në Shqipëri është alarmante. Meta…
Anëtarët e Partisë së Lirisë në Këshillin Bashkiak të Tiranës, kanë kërkuar një pllakë përkujtimore për Ardit Gjoklaj, pranë zonës…
Blegtorë e fermerë e jugut kanë dalë ditën e sotme në protestë, duke bllokuar me traktorët e tyre dhe makinat…
PACE pezullon Azerbajxhanin deri në lirimin e të burgosurve politikë/Genc Pollo: Shqipëria ka në burg liderin e opozitës po Evropa…
GJKKO rrëzon kërkesën e avokatëve për revokimin e masës së kryetarit të PD, Sali Berisha.  Gjykata e Posaçme me trupë…
Nga Tritan Shehu: Interpelance me Kryeministrin-Serbia komandon Kuvendin! Ndersa maxhoranca bllokon pa fund e arbitrarisht Mocionin me debat per njohjen…
Pse nuk shkarkohet Rektori i Universitetit të Mjekësisë, z. Arben Gjata, kur ndaj tij ka akuza edhe nga SPAK?! –…
Deputeti demokrat Edi Paloka thotë se mes Edi Ramës dhe Erion Veliajt nuk ka një konflikt. E vetmja garë, sipas…
Banorët e prekut nga tërmeti i vitit 2019 në zonën e ish-Komunales, protestuan sot para Bashkisq së Tiranës, pasi jo…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...