×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

A ka një betejë klanesh brenda Partisë Socialiste?! Pushteti përgjithësisht priret ti amortizojë gjithmonë këto fenomene, por kur tensioni është…
Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur dje në  Kamëz, ku maskat plaçkitën dhe vranë një qytetar, ish-kryeministri…
Partia Demokratike e ka akuzuar kryetarin e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi, se ka kërcënuar publikisht dhe në mënyrë…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është përgjigjur ironisë që ka përdorur Rama, kur…
Ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, në lidhje me kthimin e Ramës nga vizita “e dështuar” në Berlin.…
Kanabizimi i vendit kur Ministrinë e Brendshme e drejtonte Saimir Tahiri, është bërë me “projekt qeveritar”. Ka qenë kjo deklarata…
Kryeministri Edi Rama sapo mbërriti në Shqipëri pas vizitës së tij në Gjermani ka zhvilluar një konferencë me gazetarët, ku…
Presidenti Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime ditën e sotme për familjen e Agim Bucit, i cili humbi jetën pasi u…
Në konferencën e zhvilluar pas kthimit nga Gjermania kryeministri Rama komentoi edhe takimin me deputetin kritik, Krichbaum, duke  injoruar deklaratat…
Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu, ka reaguar pas kthimit të Ramës nga vizita në Berlin. Ai thotë se Rama…
Kryeministri i vendit duket se akoma nuk e ka marrë veten nga ‘dushi i ftohtë’ që mori nga Merkel dhe…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Shkollën Austriake “Peter Mahringer” në Shkodër në kuadër të ditës…

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...