×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Djali i ish kryeministri Sali Berisha, Shkëlzeni, ka bërë një koment të shkurtër në rrjetet sociale, lidhur me ‘çështjen Tahiri’…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nëpërmjet një statusi të publikuar në rrjetet sociale i…
Dita e sotme ka patur disa zhvillime pozitive përsa i përket reagimit qytetar kundër pushtetit të arrogancës. E enjtja nisi…
Zbardhet vendimi politik i deputetëve gjermanë që braktisën kryeministrin Edi Rama në darkën e shtruar nga ai në një nga…
Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, komenton vizitën e një dite më parë të kryeministrit Edi Rama në Berlin atje ku…
Mediat që njihen gjerësisht si mbëshetëse të  kryeministrit kanë fabrikuar lajme se deputetët e CDU-së gjermane nuk e bojkotuan darkën…
Dosja “Tahiri” ka qenë çështja kryesore që u diskutua në seancën dëgjimore të kryeministrit Rama në Bundestag, në Komisionin për…
Shqipëria e varfër ka qenë nën pushtetin e filantropit të majtë George Soros për më shumë se njëzet vjet.  Për…
Keisi, Driloni dhe Sergej janë shokë lagjeje dhe nxënës të së njëjtës shkollë në Shkozet të Durrësit. Ndonëse fëmijë ata…
Tregëtarët e vegjël të Pogradecit janë bërë bashkë kundër vendimit të qeverisë që i përfshin ata në TVSH. Për 60…
Organizatorët e protestës për ‘Rrugën e Kombit’ në Kukës, përmes një deklarate për mediat kanë bërë të ditur se në…
Çështja e kultivimit dhe trafikimit të drogës është një problem gjithmonë e më shqetësues në vendin tonë. Deputeti i Lëvizjes…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...