Ish-kryeministri Sali Berisha fton shqiptarët ti bashkohen uraganit opozitar kundër rrëzimit të qeverisë Rama që ai e cilëson si qeveri…
Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth është takuar pasditen e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Roth e…
Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut, paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën për rrezikun e ndikimit turk dhe thotë se është…
Kryetari i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë sot një takim me kryetarët e degëve në rrethe.  Në këtë takim…
Kane mjaftuar pak minuta shi dhe Tirana si gjithnje permbyet. Kreu i keshilltareve te PD ne bashkine e Tiranes Kreshnik…
Ministri gjerman për Europën, në Zyrën Federale për Punë të Jashtme, Michael Roth, ndodhet në Shqipëri, ku është takuar me…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme Ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, për të cilin thotë se ka punësuar…
Në galerinë “Zeta” në Tiranë, çelet ekspozita e ideuar nga Hubert Lobnig, një fotograf austriak që vendin tonë e vizitoi për…
Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar për çështjen e rënies së euros, e cila sipas saj ka ardhur si…
Ish Kryeministri, Sali Berisha, në një intervistë të dhënë për televizionin “Klan” deklaroi se Xhafa ka ndërhyrë tek autoritet italiane…
Deputeti i Partisë Demokratike dhe historiani Romeo Gurakuqi  ka reaguar sa i përket vendimit të Arkivit Qendror te Shtetit për…
Lagja Stan Karbunarë e cila ndodhet vetëm 2.5 km nga qyteti i Lushnjes shtrihet nën një kodër e cila prej…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...