Në media po flitet dorëheqja e Ministrit të Brendshëm Fatnmir Xhafaj, por kryeministri nuk pranon ta firmosë. Duket se ai…
Lidhur me audiopërgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, publikuar nga Partia Demokratike, gazetari Mentor Kikia i ftuar…
Redaktori i lajmeve në Ora News, Trashgim Sokolaj i ftuar në "Tonight Ilva Tare" thotë se Prokuroria po përgatit shkresat…
13 prej të dyshuarve si grupi i trafikantit Met Kanani dolën para Gjykatës së Krimeve të Rënda për t’u njohur…
Deputeti i PD, Flamur Noka tha se Prokuoria duhet të kishte filluar një hetim uregjent pas publikimit të audio-përgjimit. I…
Prokurorja Arta Marku ka dalë hapur se është një kukull në duart e kryeministrit Edi Rama. Që prej një jave…
Pasi Partia Demokratike publikoi përgjimet telefonike të Agron Xhafajt dhe një trafikanti, sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, deputeti i…
Erion Veliaj ky propagandist, kryebashkiak i krijuar nga media fal interesave të ngushta të lidhura me lejet e ndërtimit mundi…
13 prej të dyshuarve si grupi i trafikantit Met Kanani dolën para Gjykatës së Krimeve të Rënda për t’u njohur…
Ish–kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook një status , në të cilin tregon takimin e Saimir Tahirin me Gaz…
Ish-ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka zbuluar detaje të reja lidhur me përgjimin e Agron Xhafajt, vëllait të ministrit…
Është zbardhur vendimi me të cilin Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi “arrest shtëpie” për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri,…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...