Ina Rama, ish-Kryeprokurore e Përgjithshme, aktualisht pjesë e institucioneve të vlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëvenë kuadër të procesit të…
Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sjellë në vëmendje tre…
Në një lidhje të drejtpërdrejtë në edicionin qëndror të lajmeve në Fax News me gazetarin Bledian Koka, kryetarja e LSI,…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu komenton vendimin e Komisionit Europian për të hapur negociatat e anëtarësimit…
Ministrat e Edi Ramës mendojnë se e vetmja gjë që ka munguar me qytetarët e Kukësit për vendosjen e taksës…
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një intervistë për “Zëri i Amerikës” është shprehur se sa i takon taksës për…
Urbanisti i njohur Gent Kaprata u shpreh sot se qeveria Rama ka uzurpuar funksione të pushtetit vendor lidhur me menaxhimin…
Teksa Mogherini ka zgjedhur ecjen në këmbë nga Presidenca në Kryeministri, ajo është pritur me protesta. Siç tregojnë edhe fotot…
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do të vizitojë javën e ardhshme rajonin e Ballkanit Perëndimor. Vizita e tij do…
Një tjetër incident i rëndë është shënuar sonte kur Policia Bashkiake ka dhunuar një shitës ambulant cigaresh. Në videon, e…
Ish-Kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetin social “facebook” publikoi një video nga stadiumi i Kukësit, ku…
Qeveria shqiptare duhet të bindë të paktën dy prej “superfuqive” europiane, Francën, por sidomos Gjermaninë, se janë përmbushur kushtet për…

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...