Rama në mbledhjen e grupit kuvendor mbrojti deri fund ministrin e tij të brendshëm, Fatmir Xhafaj. U bë e qartë…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim me ish-Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. President Meta…
Kreu i Grupit të LSI-, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme për qëndrimin që ka mbajtur zyra e BE…
Në mbledhjen javore me grupin kuvendor socialist që po zhvillohet këto çaste, Rama u shfaq në mbrojtje të dy ministrave…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me lajmin se vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, është nisur…
Ashtu si ditën e djeshme, edhe sot, Partia Demokratike ka kërkuar në Komisionet Parlamentare shkarkimin e Ministrit të Brendshëm, Fatmir…
Me debate të ashpra ka nisur Komisioni i Ligjeve, ku deputetët e PD-së kanë kërkuar edhe një herë dorëheqjen e…
Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, të pazakonta për këtë stinë të vitit, kanë shkaktuar shumë probleme në…
Shqipëria ka nivelin më të lartë të varfërisë në rajon. Kjo bazuar në klasifikimin e fundit që ka bërë Banka…
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë dje në pyetje Orges Liperin, pronarin e ligjshëm të skafit me të cilin…
Nga Oerd Bylykbashi Apo si hilet e Xhafajt ia kalojne atyre te Xhafarit te Aladinit) ‎1- Koha kur mosekstradimi ishte…
Në një tryezë të rrumbullakët në ambientet e Parlamentit Gjerman u debatua rreth hapjes së negociatave me Shqipërinë. Debati nxori…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...