Një qytetar është ankuar se policia e kishte gjobitur për një poç të djegur. Ai thotë: -Do ti drejtohem gjykates…
5 vite burg ka kërkuar Prokuroria e Krimeve të Rënda për ish-nëndrejtorin e Burgjeve Iljaz Labi, i cili akuzohen për…
Policia e Beratit ka arrestuar Shtetasin David Shehu pasi ky i fundit i ka vjedhur me forcë një varëse floriri…
Kur do të mbahet seanca gjyqësore për 11 kuksianët në Gjykatën e Apelit në Shkodër, banorët e Kukësit do të…
Burri i cili gjeti të varur në banesë bashkëshorten e tij në Tiranë, u mësua që ata të dy nuk…
Një shqiptar është gjetur i vdekur ditën e sotme në binarët e linjës së trenit Roma-Civitavecchia-Pisa, mes stacioneve të Maçarese-s…
Papunësia, depresioni dhe kushtet e këqija të jetesës në Shqipëri po u marrin jetën shumë personave në vendin tonë. Nuk…
Një trup i pajetë është gjetur këtë të martë në Korçë. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe e ka…
Është rikonfirmuar masa e sigurisë ‘arrest me burg' për 5 persona të cilët akuzohen për vrasjen e Devi Kasmit, më…
Një aksident, fatmirësisht pa persona të lënduar, ka ndodhur mesditën e sotme në Qafë Thanë. Drejtuesi i një automjeti ka…
Policia e Elbasanit ka arrestuar pronarin e një lavazhi pasi iu gjet kokainë në ambientin e biznesit të tij.  Forcat…
Autori i plagosjes së 51-vjeçarit një ditë më parë në lagjen “Rilindja” në Vlorë është shpallur në krkim nga policia…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...