Një stacion hapësinor Kinez do të bie së shpejti në tokë

Hënë, 02 Prill 2018 20:39

Një stacion hapësinor kinez prej 18,000 kile po bie në Tokë. Dhe rikthimi i saj në atmosferën tonë mund të ndodhë në çdo kohë ndërmjet 30 marsit dhe 4 prillit.

Agjencitë e shumëfishta hapësinore po monitorojnë nga afër gjendjen për të vlerësuar kur dhe ku mund të bie.

Por këto llogaritje janë të vështira. Pika e rikthimit të stacionit hapësinor është ngushtuar deri diku në mes të gjerësisë prej 43 gradë në veri dhe 43 gradë në jug. Kjo zonë përfshin disa qytete të mëdha.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...