Titujt e gazetave opozitare turke festuan fitoren e kundërshtarëve të Presidentit Recep Tajip Erdogan në zgjedhjet lokale që u mbajtën…
Kryetari i rizgjedhur i Stambollit, Ekrem Imamoglu, po shihet si sfiduesi kryesor i Recep Tayyip Erdogan, pasi ka mundur partinë e…
Bruksel - Policia përdori gaz lotsjellës dhe topa uji për të ndalur dhunën pasi shpërtheu flaka në hyrje të një…
NATO sulmoi trupat serbe në vitin 1999 për të parandaluar një “katastrofë humanitare” në Kosovë. Krahasimi me Ukrainën është i…
Dy gjeneralët kryesorë amerikanë që mbikëqyrën evakuimin nga Afganistani pasi Kabuli ra në duart e talebanëve në gusht të vitit…
Një raport i klasifikuar i inteligjencës gjermane tregon synimet e mundshme ushtarake të Rusisë ndaj NATO-s në vitet e ardhshme,…
Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka siguruar tashmë matematikisht numrin e nevojshëm të delegatëve (1215) në kongresin e ardhshëm të fraksionit…
Emma Stone pranoi Oscar-in e saj të dytë të dielën në 96-vjetorin e Çmimeve të Akademisë. Performanca e Stone si Bella…
Filmi biografik i Christopher Nolan-it, Oppenheimer triumfoi në Oscars duke marrë shtatë çmime, përfshirë filmin më të mirë, aktorin më…
Miliarderi Elon Musk bëri thirrje nga Teksasi që votuesit të rrëzojnë prokurorin e qarkut, Jose Garza, i cili është mbështetur…
Editoriali i New York Post Është inkurajuese që gjyqtarët Sonia Sotomayor, Elena Kagan dhe Ketanji Brown Jackson iu bashkuan pjesës tjetër…
  Donald Trump ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë në SHBA, për të mos hequr emrin e tij…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...