Gjykata e Lartë e SHBA-ve, vendos në unanimitet lejimin e Donald Trump për të garuar më zgjedhjet e nëntorit. Gjyqtarët…
Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka folur për Chales McGonigal gjatë fushatës së Primareve republikane, garë të cilën e kryeson…
Presidenti amerikan Joe Biden i puthi flokët kryeministres italiane Georgia Meloni, të cilën e priti në Shtëpinë e Bardhë. Mediat…
Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke u afruar më shumë për t’u bërë kandidati i…
Ndërsa Joe Biden dhe Donald Trump po vazhdojnë fitoret në garat brenda partiake, zgjedhjet paraprake që po mbahen sot (të…
  FOX NEWS AFP Action, krahu konservator i grupit të fuqishëm dhe me ndikim ‘Americans for Prosperit’y, i financuar nga…
Presidenti i El Salvadorit Nayib Bukele sulmoi financierin miliarder George Soros në një aktivitetet jashtë Washington DC, duke e akuzuar…
  Provokime të shumta, ofendime dhe thirrje për luftë kundër shqiptarëve janë dëgjuar në një manifestim pro rus në Serbi.…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, në një reagim për dy vjetorin e nisjes së sulmeve Rusi Mbi Ukrainë,…
Donald Trump fitoi zgjedhjet paraprake republikane në Karolinën e Jugut të shtunën, duke mposhtur lehtësisht ish ambasadoren amerikane në Kombet…
Donald Trump është një hap më afër nominimit presidencial republikan pas një fitoreje masive ndaj Nikki Haley në Karolinën e…
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm italian Antonio Tajani u zgjodh kryetar i partisë së qendrës së djathtë të Berlusconit Forza…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...