Pas Ramës, 'pronari' i '5D' merr edhe mbështetjen e Gaz Pajës, Shakohoxhës e Kastro Zizos...

Saturday, 06 Prill 2024 20:43

Erion Veliaj ia doli t’i fusë Edi Ramës të dyja këmbët në një këpucë, teksa e tërhoqi sot për hundësh t’i bashkohej Lalit me pike e presje.

“Bashkohem fjalë e presje me qëndrimin e Erionit”, tha Rama vetëm pak pak orë pasi Veliaj e mbajti refren në reagimin për aferën korruptive të të besuarve të tij në bashki. 

 

Siç është e ditur, Veliaj është investuar gjithë kohën që të jetë zëvendës i Edi Ramës, dhe për këtë gjë ai ka ruajtur “armatim” për goditje të papritura… Krahas kësaj, Veliaj edhe ka ndarë para të vjedhura, ka ndarë për të blerë mbështetje publike sa herë që të zbulohet publikisht si hajdut.

Këtë gjë Veliaj  e ka bërë me artistët që me betejën për Teatrin e në vijimësi ai është kujdesur gjithmonë të kojë edhe ata, jo vetëm drejtorët dhe mediat. Kë më shumë e kë me pak, por pa neglizhuar gati askënd.

Të shumë janë “artistët” që me siguri e kanë ngjyer gishtin me ndonjë favor që u jep Lali me paratë që vjedh qytetarët e Tiranës dhe e kanë duartrokitur atë edhe në monologun e fundit ku mbrojti besnikët e tij të korruptuar në bashki.

Image

Nga dy – tre screeshot-e të shpejta bie në sy mbështetja që ka marrë Lali nga Gaz Paja, artisti-strategjik i rilinjdes, më tej Kastro Zizo, i njohur i vjetër i rrethit shoqëror të Veliaj, Rovena Dilo, Arjola Demori, komentatori sportiv, Shakohoxha, të cilin Veliaj mori angazhim ta bëjë president federate,por dështoi…etj

Image

Këta janë “artistë” të cilët jo vetëm që nuk i kanë kërkuar falje ndjekësve të tyre që bënë thirrje të votonin Veliajn, por edhe tani që u provua se Veliaj së bashku me 5 besnikët e tij në bashki ka përlarë milionë euro nga taksat e qytetarëve me “5D”, vijojnë ta duartrokasin.

Image

Kjo me siguri u kërkohet nga Veliaj, i cili njihet edhe si hakmarrës i pashembullt nëse nuk i bindesh. Dhe në vend të “rrjedhjes” së informacionit se, kush artist, çfarë dhe sa ka marrë, ata më mir% i binden sesa të bëjnë prapakthehu.

Dhe çdo artist që ka ngrënë një lugë nga çorba e Lalit detyrohet tani ta vjellë atë sa hërë t’ia kërkojë bamirësi.

Image

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...