Pasi vodhi bashkinë e Shkodrës me bandat kriminale, Edi Rama, ka shpalosur qartë synimet tij, betonizimin edhe të kryeqendrës…
      Drejtuesi i Departamentit të Shëndetësisë në PD, Prof. Asc. Ilir Alimehmeti ka akuzuar Autoritetin Kombëtar të Ushqimit…
  Erion Veliaj është shfaqur ditët e fundit në rrugët e Tiranës, me ekipe xhirimi dhe mizanskena të parapërgatitura duke…
  Kryeministri Edi Rama ka pranuar indirekt dështimin e sezonit turistik, por ia ka vënë fajin rritjes së pakuptimtë të çmimeve të hoteleve…
  Kryetari i opozitës, Sali Berisha, ka publikuar pamjet e rrahjes së një qytetari nga policë bashkiakë të Tiranës në…
  Prokurorët antikorrupsion urdhëruan zgjatjen e hetimeve penale kundër ish-shefit të SRI-së, Florian Coldeas, gjeneralit të SRI-së Dumitru Dumbravă, avokatit…
  Gjatë mëngjesit të sotëm fusha e mbetjeve në inceneratorin e Elbasanit u përfshi nga flakët duke shkaktuar shtëllunga tymi…
  Mediat amerikane kanë publikuar për herë të parë një foto të celularit të atentatorit të Donald Trump. Por pranë…
Ndonëse renditet ndër shtetet që ka pagat më të ulëta në Europë, Shqipëria kryeson në një tjetër tregues, atë të…
Tetë fletë-arresti, asnjë i arrestuar për inceneratorin e Tiranës. Rekord i ri në listën e operacioneve të dekonspiruara të Prokurorisë…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka akuzuar regjimin e Edi Ramës për ndjekjen e planit të Çubrilloviçit për…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...