×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Pas shumë diskutimesh, Kuvendi i Shqipërisë ka arritur të miratojë Kodin e ri të Etikës së deputetëve në unanimitet të…
Bashkia e Pogradecit ka sekuestruar mesditën e sotme 4 metër kub dru të cilat do të tregtoheshin në mënyrë të…
I ftuar në studion e Fax News, akademiku Artan Fuga foli në lidhje me protestën e banorëve të Kukësit kundër…
Javën që kaloi u shtynë të gjithë proceset penale dhe civile në Gjykatën e Lartë situatë që vijon të mbetet…
Një 42 vjeçar shqiptar ka humbur jetën teksa përpiqej t’i shpëtonte ndjekjes së policisë italiane. Sipas mediave të huaja, policia…
Vajzat dhe gratë e Tiranës do të mund të kryejnë mamografi dhe papteste falas për tri ditë rradhazi. Me qëllim…
Elion Semanaj, kreu i Zyrës Qendrore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka bërë me dije se pas disa kontrolleve…
Eurocontrol, organizata europiane për sigurinë e navigimit ajror ka paralajmëruar se ditën e sotme më shumë se gjysma e fluturimeve…
Prej datës 1 prill ka hyrë në fuqi taksa e re për banesën. Sipas ligjit të ri, taksa për banesën…
Në javët e para në zyrën e kreut të Akuzës, Marku u angazhua me vrull për të larguar nga pikat…
Ndërkohë që Shqipëria gjendet në një valë tensioni dhe situata politike nuk është aspak e qetë, duket se ambasadori i…
Partia Demokratike ka publikuar një video ku ka krahasuar me Shqipërinë, tarifat në 6 vende të tjera dhe atë të…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...