×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Monedha e përbashkët evropiane ka humbur edhe sot pikë në tregun e brendshëm të këmbimit valutor. Duke iu referuar të…
Qeveria ka marrë vendimin dhe për matjen e taksës së pronës edhe për magazinat bujqësore dhe stallat e bagëtive. Në…
Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Evropë, por kjo nuk e ka penguar që…
Vodafone dhe Telecom Albania do të jenë të detyruar që të rikthejnë sërish ofertat 30 ditë të paketave celulare nga…
Janë vendosur tre urdhra bllokimi ndaj kompanisë, e cila po ndërton autostradën Tiranë-Elbasan. Shoqëria Copri-Aktor, e cila sipas kontratës po…
Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që…
Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Europë, por kjo nuk e ka penguar që…
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim njoftoi zyrtarisht plotësimin e kushteve nga pala shqiptare për bërjen efektive të Marrëveshjes së…
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një material studimor të përditësuar së fundmi, ka vënë në dukje se kontratat e Partneritetit…
Monedha e përbashkët evropiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Një euro është këmbyer sot në nivelin…
 Në tremujorin e parë të vitit 2018 importet janë rritur me 9,6 %, krahasuar me të njëjtin tremujor të 2017,…
Përpjekja për të parandaluar pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit, ka bërë që parlamenti Europian të  propozojë shtërngimin e…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...