Bashkia e Tiranës ka zbuluar mes polemikave një murale të stërmadhe në formë biblioteke mbi fasadën e pallatit të…
  Numri gjithnjë e më i madh i viktimave si brenda ashtu edhe përreth Nagorno-Karabakut do ta bëjë më të…
  Nga Fatos Lubonja – Është interesante të vihen re diferencat në qëndrime midis tre ambasadorëve, që u bënë garant…
  Steve Bannon, ish-këshilltari i presidentit amerikan, Donald Trump, komentoi për Çim Pekën edhe mundësinë që ai të jetë kontaktuar…
  Presidenti Ilir Meta në Çim Peka Live premtoi se ‘Presidenti do të bëjë çdo gjë për të mbrojtur vullnetin…
  Presidenti Ilir Meta, duke folur në Çim Peka LIVE, me tone të ashpra tha se interesi i tij nuk…
Shënimi i javës Kanabisi vret! Po ashtu edhe politika e keqe!! Dy të rinj u vranë para një jave pranë…
  I dërguari i Presidentit të SHBA Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, është shprehur se…
  “Kur na vjen hasmi te dera, ne këndojmë pushkë në derë”. Kjo është fraza që përdori presidenti Ilir Meta…
  Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar ashpër kreun e qeverisë Edi Rama për kapjen e shtetit dhe cenimin e standardeve…
  Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një analizë të ish-drejtorit të VOA-s, Frank Shkreli që shpreh shqetësimin dhe kritikon miratimin…
  Nga Frank Shkreli (Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë) “Për 30-vjet , se në Shqipëri nuk ka pasur, nuk ka…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...