Courrier des Balkans Një kompani në pronësi të fshehtë të drejtuesve të Bashkisë së Tiranës, manipuloi thirrjet për tendera për…
Këshilltarët e opozitës në Këshillin Bashkiak të Tiranës dhanë deklarata sot përpara bashkisë së Tiranës, pasi kryetari socialist Erion Veliaj vazhdon…
Partia Demokratike deklaroi sot se është në mbështetje të plotë të blegtorëve dhe do të bëjë gjithçka që të garantojë…
Nga Petrit Vasili Iftari luksoz i sheikut Rama përballë pensionit 5770 lekë të nënë Selvisë!    Nënë Selvia, një pensioniste,…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka ironizuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, pasi ky i fundit e akuzoi…
Erion Veliaj u shfaq sot në një prej emisioneve televizive për të minimizuar sa të mundet skandalin e ‘5D’ që…
Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beçi, duke folur për kompaninë “5D” të drejtorëve të arrestuar të bashkisë së Tiranës,…
Klodiana Lala ka qenë e ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ku foli për hetimet e SPAK që…
Erion Veliaj ka dalë sonte në një intervistë ne TCH për të folur rreth aferës korruptive të 5 drejtorëve të…
  Av. Gjokutaj: "Qëllimi i gjithë kësaj sage arrestesh dhe i rrëzimit të kërkesave tona është pikërisht kjo – djegia…
Kryetari i PD, Sali Berisha u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të protestojnë kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion…
Mbrëmjen e sotme, kryeministri Edi Rama ka shtruar iftarin tradicional në kuadër të muajit të Ramazanit.  Në një iftar ku…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...