×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Komisariatin e Fierit, ku një polic i ka dhënë fund…
jykata për Krimet e Rënda përfundoi procesin gjyqësor ndaj katër të pandehurve të dosjes “Treblova”, gjatë arrestimit të të cilëve…
Hetimi për trafikimin e 613 kilogramëve kokainë kolumbiane në Shqipëri do të kryhet nga Prokuroria e Durrësit. Kjo prokurori nuk…
Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri këtë të hënë në qytetin e Elbasanit. I plagosuri është…
Nezar Seiti, i ashtuquajturi fnancieri i bandes "Tahiri Habilaj" neser ne ora 14 do te deshmoje ne prokurorine e Catania,…
Një person ende i paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri  tek zona e brrylit në Tiranë. Ndërkohë, policia dhe ambulanca…
Një shqiptar është arrestuar nga policia në Zvicër, pasi akuzohet se ka shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Shqiptari u arrestua…
Kisha e Shna Ndout në Laç është grabitur për të disatën herë. Bastisja e radhës ndodhi dy ditë më parë…
“Nuk kam asnjë lloj konflikti tjetër veç konflikteve për pronat”. Kështu mësohet të ketë deklaruar para hetuesve 38-vjeçari Ervin Memo,…
Anëtarët e një grupi kriminal shqiptar në Angli janë dënuar në total me 17 vite burg për trafik të kanabisit…
Një 34-vjeçar është gjetur i mbytur ditën e sotme në Karaburun. Bëhet fjalë për shtetasin Armand Halvaxhiu nga Tirana.  Trupi…
Një 34-vjeçar është mbytur ditën e sotme në Karaburun. Siç bëhet me dije nga policia, ngjarja ka ndodhur në vendin…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...