Trupi i pajetë i Mjeshtrit të Madh të humorit shkodran dhe mbarë shqiptar, Paulin Preka mbërriti paraditen e 8…
  Aksidentohen dhe plagosen dy punonjës të policisë efektivë “Shqiponja” që patrullonin me motor në kryeqytet. Aksidenti ka ndodhur në…
  Policia spanjolle arrestoi 107 persona në një mega-operacion kundër mafias shqiptare. Sipas portalit të specializuar në investigime, VICE, gjatë…
  Prej katër ditësh 100 qytetarë në Kosovë kanë humbur jetën nga COVID-19. Të hënën u shënuan 20 raste të…
  Një i kërkuar nga drejtësia Amerikane është vënë në pranga në Shkodër. Policia e Shtetit thotë se në bashkëpunim…
  Ka ndërruar jetë nga një sëmundje e rëndë këngëtari Sherif Merdani. Ai njihet si këngëtar i madh shqiptar i…
  Shqipëria ka regjistruar për të dytën ditë radhazi mbi 900 raste në ditë me COVID-19. Ndryshe nga dje, sot…
  Një tjetër rekord infektimesh është shënuar për 24 orë në vendin tonë. Nga 7725 testime janë regjistruar 844 raste…
  Leggo Tenerife përmes një artikulli të publikuar në websitin e saj zbulon një linj të trafikut të kokainës në…
Sot ka humbur jeten nje nga personalitetet e kultures,perkthyesi dhe historiani Jorgji Qirjako.Historia ka humbur nje njeri te perkushtuar dhe…
  Nuk ndalet 'lumi' i kokainës në portin e Durrësit. Edhe një sasi prej 6.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar…
  U nda nga jeta pas një semundje të gjatë dhe të pashërueshme në moshën 66 vjecare shkrimtarja dhe gazetarja…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...