Përplasja që shkaktoi katër viktima, ka bërë që pushuesit të largohen, pasi ndihen të pasigurtë. Ata janë shprehur se…
    Plazhi i Velipojës u trondit nga një ngjarje e rëndë që u shënua 30 minuta pas mesnatës së…
  Ka shkuar në 4 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy makinave në…
  Rritja e numrit të vetëvrasjeve në Shqipëri u atribuohet faktorëve ekonomikë dhe socialë. Teksa niveli i tyre vijon të…
    Pesë muajt e parë të këtij viti regjistruan 25 vrasje, 6 më shumë se në të njëjtën periudhë…
  Një ngjarje e rëndë sapo ka ndodhur në minierën e Martaneshit. Eshtë shembur një galeri, ku dyshohet se ka…
  Kanë qenë plot 50 orë betejë me flakët e zjarrit për forcat zjarrfikëse, të cilat mëngjesin e të shtunës,…
  Përfshirja në skemat e fajdeve të të afërmve të oficerit të policisë gjyqësore Leonart Qorri, përbën konflikt interesi të…
  Tragjedi në familjen e njohur tiranase, me mbiemër Karapici. Pak ditë pas vdekjes së doktorit Fatmir Karapici, ndahet sot…
 Pandemia e Covid-19 ka rezultuar më fatale në Shqipëri se në gjithë shtetet e tjera të Europës.Të dhënat nga Eurostat,…
  Një person i cili ka qenë i shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, Andon Qako, bëri një deklaratë të fortë…
  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë.…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...