Opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit por organizojnë protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. Aktori Mehdi Malkaj…
  Raportimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit, ndryshe nga raportimet rutinë të institucioneve të tjera, u kthye në një…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, gjatë fjalës së tij përpara protestuesve, ka deklaruar se narkozyrtarët, nën drejtimin e…
  Raportimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit, ndryshe nga raportimet rutinë të institucioneve të tjera, u kthye në një…
    Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi në celjen fushatës elektorale për Bashkinë e Himarës, e…
  Lideri demokrat, Sali Berisha në fjalën e tij përpara protestuesve në tubimin maratonë është shprehur se qeveria Rama mashtron për turizmin…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës së nesërme të opozitës…
  Fredi Beleri, i dënuari i parë politik me dirigjim të Edi Ramës nga gjykatat në Shqipëri ka marrë mbështetjen…
  Kreu i Partisë Demikratike Sali Berisha në fjalimit e tij të përnatshëm para mbështetësve poshtë pallatit u shpreh se…
  Klevis Balliu, koordinator i PD-së për Rajonin e Tiranës, në rubrikën “Opinion” në News24 e konsideroi si politik mbajtjen…
  Konspiracion, sharje ndaj vlonjatëve, shifra kundërthënëse ky ishte fjalimi i Edi Ramës ditën e sotme me kryebashkiakët e vendit…
      Klevis Balliu, koordinator rajonal i PD-së për Tiranën, tha në rubrikën “Opinion” në News24 tha se qeveria…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...