Në histori shtetesh, qofshin ato edhe si “republikë bananesh” si kjo e Rilindjes, ka një protokoll shtetëror, edhe kur…
Nga Agim Nesho- Rama erdhi në pushtet me sektin e Rilindjes duke kalëruar Partinë Socialiste, që i siguronte votat e…
  GENC POLLO Kur në kuadrin e një turi europian në qershor 2007 Presidenti amerikan, George W. Bush, vizitoi dhe…
  Ish-ministri i Partisë Socialiste, Arben Malaj shprehet se SPAK duhet të hetojë abuzimet e qeverisë “Rama”. Duke folur për…
Nga Adi Krasta -     Marrëveshja e fundit mes Kosovës, Izraelit dhe Serbisë, shkaktoi furtunën e radhës në gotën e internetit.…
Pas takimit të ambasadores Yuri Kim me krerët e SPAK dhe BKH, diplomatja amerikane ka reaguar në Tëitter. Ajo shkruan…
Nga Eden Babani, Bruksel Skandalet zinxhir të qeverisë së sotme socialiste janë sa të pritshme, aq edhe jo. Them të…
  Ish-kryeministri i Shqipërisë e konsideron si ngjarje historike marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Ka thënë se të dyja…
/55news.al 16 vite me pare ne sfondin politik por edhe historik te Shqiperise, nje parti e re do te vinte…
Genc Pollo  Dikur nga vitet shtatëdhjetë thuhet se regjizori Minush Jero përdori një rrotë stërmadhe traktori si truk për të…
  Nëse fiton kleronacionalizmi serb, Putini dhe Vuçiqi, çfarë do të jenë pasojat për shqiptarët dhe regjionin? Milan Roqen, ish-ministër…
  Ish-ambasadori në OKB, Agim Nesho në një intervistë për gazetën ”Telegraf”, pohon se politika e Jashtme e kryeministrit Edi…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...