Kandidati republikan për Dhomën e Përfaqësuesve në shtetin e Tennessee, Jason Emert, i ftuar në SYRI TV më Armela…
  Kreu i PD, Sali Berisha në fjalën e tij përpara protestuesve në tubimin e përnatshëm në 'rrugën e shpresës'…
  I ftuar në SYRI TV më Armela Ferkon, kandidati republikan për Dhomën e Përfaqësuesve në shtetin e Tennessee, Jason…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka akuzuar regjimin e Edi Ramës se po zbaton pikë për pikë platformën…
  Kryedemokrati Sali Berisha u ndal te zgjedhjet lokale të 14 majit 2023, duke theksuar se regjimi i Edi Ramës…
  Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka reaguar pas lëshimit të 8 urdhërarresteve nga SPAK për pastrimin e 20 mln…
  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehajt e ftuar në ‘Task Force’ me Sonila Meçon në SYRI TV, ka diskutuar në…
      Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka dalë pas tre ditësh me një komunikatë për mediat në lidhje me…
    Rezistenca e qeverisë spanjolle për të paguar gjobën e dhënë nga vendimi i arbitrazhit për një kompani private…
  Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e liderit të opozitës, Sali Berisha dhe të dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi…
  Kryetari i Bashkisë së Venezias, Luigi Brugnaro, është vënë në hetim nga autoritetet italiane, si dhe janë arrestuar  administratorë…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha me anë të një deklarate për mediat, ka analizuar seancën e djeshme të…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...