×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Presidenti Iliri Meta ka pritur sot një përfaqësi të artistëve të Teatrit Kombëtar, pas një kërkese publike të tyre, për…
Policia e Kuçovës ka vënë në pranga dy persona, pasi kanë marrë peng një 18-vjeçar për disa orë në terminalin…
Gjendet motori i ujit që 32-vjeçari Santo Ymeraj humbi që prej natës të së premtes, para gjashtë ditësh. Motori ka…
Greqia është alarmuar nga një helikopter i dyshimtë që fluturonte mbi territorin e saj. Ngjarja ka ndodhur të premten më…
Paraditen e sotme në Gjykatën e Tiranës pritet të mbahet seanca për masën e sigurisë për 23 të arrestuarit në…
Gjykata Administrative e Apelit vendosi të lërë në fuqi lejen për ndërtimin e 5 pallateve 17-katëshe te Diga e Liqenit…
8 ditë pas vdekjes së 13-vjeçares, familja Smajli nga fshati Berishë i Pukës ka thyer heshtjen duke bërë me faj…
Flakët përpinë gjithçka në magazinën e hidrosanitareve në rrugën “Siri Kodra”. 30 zjarrfikëse iu kërkua ndihma për të vënë nën…
Detaje të reja kanë dalë në dritë në lishje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Rehovë, (Skrapar) ku 58-vjeçari…
Debati për gjuhën e shfrenuar në Kuvend dhe shkelja e etikës në seancat parlamentare , ka çuar në miratimin e…
Presidenti i Kukes Televizion, njekohesisht biznesmeni Lutfi Meçka i cili rezulton në listën e personave të shpallur në kërkim nga…
Ka nisur sërish çështja e vettingut për ish kryeprokurorin Llalla. Komisioneri Publik i ka dërguar KPA-së çështjen ku kërkon që…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...