×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në qytetin e Korçës, ku një vajzë 19 vjecare ka tentuar…
Ambasadori amerikan Lu në konferencën  rajonale kundër trafikimit të qënieve njerëzore,  ka deklaruar se Shqipëria ka treguar udhëheqje rajonale në…
Dy ngjarje të rënda janë shënuar ditën e sotme në qytetin e Fierit. Një 20-vjeçar ka humbur jetën dhe një 17-vjeçare është plagosur…
Ndryshimet e reja në ligjin“Për taksat vendore”, ka zgjeruar kategoritë që përjashtohen nga taksa e banesës, e cila do filloj…
Një 42 vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pas  kontrollit  të karrocerit - trajler,  të prishur që kishte në pronësi …
  Gjykata  e Tiranës ka dënuar me 15 vjet burg Ardian Xhillarin, biznesmenin e naftës Virxhin. Me gjykim të shkurtuar…
  Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri i jep goditjen e parë komunitetit LGBT. Në një intervistë të dhënë për gazetën…
Adem Spahiu, menaxheri që u grabit ditën e djeshme para një banke të nivelit të dytë, teksa po hynte për…
Policia e krimit ekonomik në Shkodër ka arrestuar dje pronarin e një firme dhe 2 punonjës të saj, pasi prodhonin…
Punonjësit e Landfillit  kanë nxjerrë një person të vdekur nga lumi Shkumbin. Mësohet  se viktima është e seksit mashkull, rreth…
Tri vajza kanë mbetur të plagosura si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin Tiranë-Durrës, ku një furgon me…
Nuk është i pari vit që Shkodra bie nën pushtetin e plotë të ujit dhe kryeministri  Rama përvecse nuk ka…

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…