×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Levan-Vlorë, ku për  pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona. Njëri…
Vijon kaosi dhe tensioni i jashtëzakonshëm gjatë protestës të Rruga e Kombit. Uniformat blu kanë provokuar dhe ushtruar dhunë ndaj…
Ashtu siç pritej prej revoltës dhe zemërimit si asnjë herë tjetër e qytetarëve protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes…
Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket…
Ka nisur protesta në Rrugën e Kombit, kundër taksës së vendosur nga qeveria. Qindra qytetarë kanë dalë në protestë kundër…
Pedagogu i bioteknologjisë pranë Universitetit Bujqësor, Kristaq Sini, në një deklaratë të tij, ka risjellë në vëmendje dhe një herë…
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale , shpall listat përfundimtare të kandidatëve  profesionistë ,  të shkencave  teknike mjekësore të kualifikuar,…
Nesër në orën 11:00 është paralajmëruar një protestë masive që do të bashkojë Shqipërinë dhe Kosovën kundër taksës së“Rrugës së…
Historiani Pëllumb Xhufi shkaktoi një “furtunë” reagimesh me deklaratën e tij dy ditë më parë, kur tha se kushtet në…
Pas Fatos Lulos, një tjetër gjyqtare do të dalë përpara trupës gjykuese për t’u rivlerësur. Bëhet fjalë për gjyqtaren Vitore…
Policia e Shetit, në bashkëpunim me strukturat e policisë së Belgjikës ka goditur një grup shqiptarësh që kryenin vjedhje në…
Gjenden autorët  e një seri vjedhjesh në qytetin e Vlorës, por ata janë lënë të lirë për shkak se janë…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...