×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ndërkohë që protesta sa vjen dhe përshkallëzohet, protestuesit duket se nuk do ndalojnë derisa të vijë një përgjigje pozitive nga…
Një minator ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e shembjes së mineralit të kromit në minierën e Bulqizës. Aksidenti…
Shoferja  me inicialet E.V , 30 vjeçe, ka përplasur një fëmijë  dhe më pas e ka braktisur atë , duke…
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Levan-Vlorë, ku për  pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona. Njëri…
Vijon kaosi dhe tensioni i jashtëzakonshëm gjatë protestës të Rruga e Kombit. Uniformat blu kanë provokuar dhe ushtruar dhunë ndaj…
Ashtu siç pritej prej revoltës dhe zemërimit si asnjë herë tjetër e qytetarëve protesta në Rrugën e Kombit kundër vendosjes…
Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket…
Ka nisur protesta në Rrugën e Kombit, kundër taksës së vendosur nga qeveria. Qindra qytetarë kanë dalë në protestë kundër…
Pedagogu i bioteknologjisë pranë Universitetit Bujqësor, Kristaq Sini, në një deklaratë të tij, ka risjellë në vëmendje dhe një herë…
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale , shpall listat përfundimtare të kandidatëve  profesionistë ,  të shkencave  teknike mjekësore të kualifikuar,…
Nesër në orën 11:00 është paralajmëruar një protestë masive që do të bashkojë Shqipërinë dhe Kosovën kundër taksës së“Rrugës së…
Historiani Pëllumb Xhufi shkaktoi një “furtunë” reagimesh me deklaratën e tij dy ditë më parë, kur tha se kushtet në…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...